Tylko do końca wakacji pobierz bezpłatnie e-booka ,,Czy w ogóle potrzebujesz Lean Management?"
Pobierz

Szkolenia zamknięte lean management i wiele więcej

Nie mamy gotowych programów szkoleń, każdorazowo pracujemy razem z klientem nad programem, dopasowując go do realnych potrzeb zespołu, procesu i firmy.

Szkolenia zamknięte Instytutu Doskonalenia Produkcji

Wiele osób, które poznajemy, mówi, że ma dość szkoleń, po których zespół traci zainteresowanie tematem, a zdobyta wiedza trafia na półkę. Nic się nie wydarza, po szkoleniu jest dokładnie tak samo, jak przed. No, może kilka osób ma motywację, by działać, ale codzienność firmy nie pozwala na działanie.

Dlatego musisz zadbać o odpowiednią jakość szkoleń i o doświadczenie trenera, który oprócz przekazania wiedzy, także zaplanuje z Twoim zespołem dokładną ścieżkę działania. To sprawi, że dobrze zainwestujesz pieniądze, a szkolenie rzeczywiście pomoże Wam zrealizować założone cele.

Szkolenia zamknięte lean management zwykle są bardzo narzędziowe. Mamy taką obawę, że na tradycyjnym szkoleniu poznasz dokładnie narzędzia, ale nie przybliży Cię to do celu, jaki stawiasz przed swoim zespołem. Dlatego właśnie nasze szkolenia zamknięte lean management zawsze staramy się prowadzić w formie warsztatów wypracowując konkretne rozwiązania dla firmy, z którą pracujemy.

Jeśli jest taka możliwość, często prowadzimy szkolenia zamknięte na halach produkcyjnych i w rzeczywistym środowisku. Bez ingerencji w proces produkcyjny implementujemy rozwiązania proponowane przez zespół. Dzięki temu możemy od razu stwierdzić, czy rozwiązanie działa, czy raczej się nie sprawdzi. Wiedza i doświadczenie osób bezpośrednio zaangażowanych w proces (pracowników produkcyjnych) jest niezwykle pomocna w weryfikacji wdrażania zmian w procesie.Możesz być pewien, że pytając nas o możliwość przeprowadzenia szkolenia, otrzymasz od nas nie tylko szkolenie, ale wspólnie wypracowaną drogę do osiągnięcia celu, który chcesz zrealizować. Bo w odróżnieniu od innych, którzy prowadzą szkolenia zamknięte lean management, my prowadzimy Cię do generowania realnych oszczędności.

Dlaczego warto korzystać ze szkolenia „szytego na miarę”?

Oszczędzasz czas na szukanie szkolenia dla swojej organizacji
Otrzymujesz produkt dopasowany do Twoich potrzeb w cenie szkolenia z półki
Masz pewność, że otrzymasz dokładnie to, czego potrzebujesz
Program będzie oparty o rzeczywistą potrzebę szkoleniową a nie na temat ogólny
Twój zespół doceni szkolenie przygotowane specjalnie dla niego, z uwzględnieniem jego potrzeb

referencje

Opinie o naszych szkoleniach

31 marca 2020 mieliśmy zaplanowane warsztaty z podstaw zarządzania produkcją dla 10 osób Działu Badawczo Rozwojowego DSR SA. Z uwagi na aktualne uwarunkowania, przeprowadzenie warsztatów w naszym biurze było niemożliwe. Oczywiście w pierwszym momencie chcieliśmy przełożyć warsztaty, ale Tomek zaproponował przeprowadzenie spotkania zdalnie wykorzystując platformę Zoom. Po krótkim namyśle przystaliśmy na propozycję i zdecydowanie było warto! Świetnie przeprowadzone szkolenie, potężna dawka wiedzy i interaktywna współpraca między uczestnikami zrobiła na nas duże wrażenie. Jeżeli ktoś ma jeszcze wątpliwości co możliwości prowadzenia warsztatów online, to zapewniam, że szkolenia zdalne mogą być równie interesujące jak warsztaty przeprowadzone lokalnie, a przy tym także efektywne! Dzięki Tomek, to był naprawdę świetny dzień!

Jerzy Księżyk

Członek Zarządu, Dyrektor Działu Przygotowania Produkcji

Współpracę z Instytutem Doskonalenia Produkcji rozpoczęliśmy aby zoptymalizować zarówno nasze procesy bezpośrednio produkcyjne, jak i procesy wpływające na działanie produkcji. Procesem, na którego podniesieniu wydajności najbardziej nam zależało był proces mieszania nawozów sypkich. Kiedy startowaliśmy z projektem produkcja wynosiła 14 porcji nawozu na zmianę. Po wdrożeniu działań mających na celu zmianę organizacji pracy wynik ten zwiększyliśmy do 24 porcji nawozu na zmianę. Dzięki tej współpracy zmieniliśmy podejście do postrzegania procesu i widzimy potencjał na zwiększenie wydajności produkcji o kolejne porcje nawozu. Dzięki systematycznemu podejściu IDP do problemów i rozkładaniu ich na czynniki pierwsze okazało się, że problemy nie do przeskoczenia udaje się pokonać. (...)

Konrad Karpiński

Dyretor produkcji

Współpracę z firmą VERBiS rozpoczęliśmy w roku 2006. Od tego czasu konsultanci i  trenerzy firmy przeprowadzili w naszej firmie kilka projektów doradczych i szkoleniowych. Miały one na celu wdrożenie konkretnych rozwiązań ukierunkowanych na poprawę efektywności produkcji Firma była także odpowiedzialna za przeszkolenie naszej załogi z tematu pracy standaryzowanej. (...) Rozwiązania proponowane przez VERBiS zostały przeniesione także na inne obszary i wydziały w naszym zakładzie. Konsultanci firmy wykazują się samodzielnością, dobrą organizacją, a także zaangażowaniem i, co bardzo ważne, potrafią przekonać naszych pracowników do wprowadzanych zmian i nowoczesnego myślenia w kategoriach eliminacji strat. Współpraca z firmą kontynuowana jest również obecnie. Zdecydowanie współpraca z firmą doradczą VERBiS przynosi oczekiwane efekty i godna jest polecenia.

Rafał Lechowski

Dyretor zakładu

Każde szkolenie przygotowujemy ze szczególną uwagą

Oprócz wiedzy, którą mają nasi trenerzy dbamy także o ich rozwój w zakresie zaangażowania grupy szkoleniowej, zarządzania energią uczestników i rozwiązywania problemów.

Obszary, w których możemy pomóc

Wiele osób, które poznajemy, mówi, że ma dość szkoleń, po których zespół traci zainteresowanie tematem, a zdobyta wiedza trafia na półkę. Nic się nie wydarza, po szkoleniu jest dokładnie tak samo, jak przed. No, może kilka osób ma motywację, by działać, ale codzienność firmy nie pozwala na działanie.

Usprawnianie procesów

Lean management – podstawy
Training Within Industry (TWI)
Krótkie czasy przezbrojeń (SMED)
Generowanie oszczędności w procesie
Lean management – zaawansowane
Narzędzia lean management: 5S, SMED, TPM, Kanban, heijunka, hoshin kanri, praca standaryzowana, wizualizacja

Credit card mockups

Kompetencje miękkie

Train the lean trainer
Komunikacja
Wystąpienia publiczne
Zarządzanie zespołem
Nieustanne doskonalenie (kaizen)
Integracja zespołów produkcyjnych / kreatywne myślenie nastawione na szukanie marnotrawstwa
Credit card mockups

Zarządzanie procesami

Mapowanie procesów
Diagramy procesów - podstawy organizacji procesowej
Teoria Ograniczeń (TOC) – podstawy
Planowanie i harmonogramowanie produkcji
Zarządzanie parkiem maszynowym (TPM)
Rozwiązywanie problemów (Zegar Rozwiązywania Problemów)
Credit card mockups

Dlaczego szkolenia z IDP?

1000 + firm

w których wprowadziliśmy zmianę

100+ branż

które 
poznaliśmy od podszewki

20+ lat

działalności na
 rynku doskonalenia produkcji

BEZPŁATNA KONSUltACJA

Początkiem naszej współpracy jest rozmowa

Przekaż kontakt do siebie w tym formularzu. Następnie umówimy się na bezpłatną konsultację, która trwa około 30 minut. Podczas niej omówimy problemy i wyzwania, z jakimi się mierzysz. Wyznaczymy główne cele, z którymi możemy pomóc. Po rozmowie przedstawimy plan Warsztatu Zerowego, który jest początkiem naszej współpracy.

Dziękujemy. Do 15 minut na Twojej skrzynce powinien pojawić się mail z linkiem do umówienia spotkania. Nie chcesz czekać? Umów spotkanie teraz: Umawiam spotkanie
Spróbuj ponownie. Coś poszło nie tak.