Instytut Doskonalenia Produkcji

Jesteśmy skuteczni i mamy na to dowody w postaci referencji, 20 lat doświadczenia, pracy w ponad 1000 firmach, w ponad 100 branżach. Posiadamy rekomendacje od firm z całej Polski i nie tylko, a to daje Ci pewność, że dowieziemy ustalone cele.

nasze atuty

Dlaczego Instytut Doskonalenia Produkcji?

Jesteśmy pewnym wyborem

Współpracując z IDP, pracujesz z pionierami w swojej dziedzinie.
To my jesteśmy odpowiedzialni w ogromnym stopniu 
za wypromowanie podejścia Lean w Polsce. 
Jesteśmy ekspertami i dzielimy się wiedzą: posiadamy platformę wiedzy, nagrywamy podcast, piszemy książki 
i prowadzimy bloga. IDP to PEWNY wybór.1000 firm, 
ponad 100 branż

Jesteśmy skuteczni i mamy na to dowody w postaci referencji, 20 lat doświadczenia, pracy w ponad 1000 firmach, w ponad 100 branżach. Posiadamy rekomendacje od firm z całej Polski  i nie tylko, co daje Ci pewność, że dowieziemy ustalone cele.

Jesteśmy konkurencyjni cenowo

IDP jest pewnym wyborem, co wcale nie znaczy że drogim! Dzięki temu, że jesteśmy wyjątkowo dobrze poukładaną firmą, ceny naszych usług są konkurencyjne cenowo. To sprawia, że pracujesz z solidną firmą, a koszty Cię nie przytłoczą.

Pracujemy z firmami MŚP

Właściciele małych firm boją się, że będzie za drogo, albo że nasza firma nie jest w stanie pracować z małymi firmami. Nastawiamy się głównie na firmy MŚP, a nasze rozwiązania są wyjątkowo konkurencyjne cenowo. Sami wyznajemy filozofię Lean, co pozwoliło nam na tyle odchudzić firmę, by klient nie musiał płacić za nasze biuro czy nieefektywne procesy. To daje Ci pewność, że płacisz dokładnie za to, co przynosi Ci wartość.

Nawet 100% Success Fee

Klienci obawiają się, że projekt się nie uda, a pieniądze pójdą w błoto. My jesteśmy pewni swoich rozwiązań, dlatego możemy zaproponować współpracę nawet do 100% succes fee. To gwarancja, że osiągniemy ważne dla Ciebie cele lub nic nie zapłacisz!
Nie trzymamy się kruczków w umowie

Klienci boją się, że będą płacić za coś, czego nie potrzebują, dlatego że wiąże ich umowa. My jesteśmy nastawieni na dawanie Ci wartości, a umowa stanowi dla nas wyłącznie ramy współpracy, a nie coś co mielibyśmy wykorzystywać na własną korzyść. Na bieżąco dopasowujemy działania do Twoich potrzeb, ponieważ zależy nam na Twoich celach.

Własna koncepcja doskonalenia produkcji

Pudełkowe rozwiązania takie jak "Wdrożymy Panu Lean", często nie działają ze względu na specyfikę firmy i branży. My stworzyliśmy własną koncepcję doskonalenia produkcji o nazwie Good Sense Management, która wykorzystuje czołowe metody i narzędzia w zakresie doskonalenia produkcji. Nasze podejście bazuje na naszym 20-letnim doświadczeniu, podczas którego wprowadziliśmy z sukcesem zmiany w ponad tysiącu polskich firm.

Brak zobowiązania

Stosujemy proste zamówienie jednostronnicowe zamiast skomplikowanej umowy, bez długiego okresu wypowiedzenia. To daje ci pewność, że możesz zrezygnować kiedy tylko chcesz, jeśli uznasz to za stosowne.

Analizujemy całą organizację

Często jedna zmiana w firmie wpływa negatywnie na inne obszary, dlatego my analizujemy i patrzymy na wszystkie procesy w firmie. Jesteśmy w stanie wskazać, jakie będą konsekwencje zmian, a to daje ci pewność, że nic cię nie zaskoczy.
Poznaj nasz zespół

Tomasz Król

Założyciel Instytutu Doskonalenia Produkcji. Wizjoner, twórca, inspirator. Autor bestsellera Wydawnictwa OnePress w 2017 "Lean Management po polsku. 11,5 powodu dlaczego zmiana się nie udaje". Na codzień pracuje z zarządami firm i dyrektorami produkcji nad strategicznym aspektem wdrażania zmian.

Ewa Król

Koordynator działu marketingu i administarcji. Wspiera zarząd i klientów w zakresie project managementu. Lubi rozmawiać z klientami, wsłuchiwać się w ich potrzeby a pomysły przekuwać w nowe produkty. Odpowiada za organizację szkoleń i webinarów

Grzegorz Moj

Konsultant prowadzący Good Sense Management. Przeprowadził ponad 100 Przeglądów organizacji produkcji metodą S.T.E.P. Specjalizuje się w standaryzacji i prowadzi projekty wdrożeniowe w zakresie podnoszenia efektywności. Jego pasją jest muzyka, którą także wykonuje zawodowo.

Maciej Pawłowski

Konsultant prowadzący Good Sense Management, koordynator projektów wdrożeniowych. Będąc zawodowym żołnierzem Maciej doskonale wdraża standardy i organizuje pracę całego zespołu produkcyjnego. Potrafi skutecznie przekonać do wdrażania zmiany i pracy nad podnoszeniem efektywności. Pracował m. in. z Erkado Drzwi, PESA Wagony, Mandam.

Alicja Domachowska

Konsultantka i trenerka ds. strategii rozwoju procesów produkcyjnych. Ma ponad 20 lat doświadczenia w seminariach/szkoleniach doskonalących w obszarze wytwarzania i produkcji w różnych sektorach przemysłu. Prowadziła warsztaty Kaizen w obszarach: dostawców motoryzacyjnych, przemysłu spożywczego i elektronicznego, stoczni, branży opakowaniowej, a także w obszarach transportu, logistyki i obsługi lotnisk. Kwalifikacje: MTM-A1 i MTM-SD, Six Sigma Green Belt oraz Analiza wartości/Inżynieria wartości z Eaton Quality Institute, Toyota Production System, Audytor ISO 14000 i ISO 9000, Interaktywne narzędzia Eco Design.
wiedza

Zainwestuj w swoją wiedzę,
kup nasze książki

Pewny wybór w doskonaleniu
produkcji MŚP

1000 + firm

w których wprowadziliśmy zmianę

100+ branż

które 
poznaliśmy od podszewki

20+ lat

działalności na
 rynku doskonalenia produkcji

referencje

Co mówią klienci?

Współpracę z firmą doradczą Instytut Doskonalenia Produkcji (IDP) rozpoczęliśmy, mając na uwadze optymalizację procesów produkcyjnych w naszej firmie. W ramach posiadanych struktur nie byliśmy w stanie zwiększyć wydajności i poprawić wydolności procesu produkcji. Proces przygotowawczy, zarządzanie  zapasami, oraz przepływ informacji, też były procesami dla nas kluczowymi.
Po odbyciu rozmów z kilkoma oferentami z branży Lean, dokonaliśmy wyboru IDP (...).  Konsultanci, z którymi współpracowaliśmy byli bardzo rzetelni, dobrze przygotowani i pozytywnie odbierani w firmie. Potrafili zaszczepić chęć wdrażania zmian oraz podnieść świadomość całej firmy, że watro się doskonalić. Efekty prowadzonych niemal przez rok prac, widoczne są gołym okiem, a wymierne rezultaty, zachęcają do dalszych usprawnień. (...).

Jerzy Księżyk

Członek Zarządu, Dyrektor Działu Przygotowania Produkcji

Współpracę z Instytutem Doskonalenia Produkcji rozpoczęliśmy aby zoptymalizować zarówno nasze procesy bezpośrednio produkcyjne, jak i procesy wpływające na działanie produkcji. Procesem, na którego podniesieniu wydajności najbardziej nam zależało był proces mieszania nawozów sypkich. Kiedy startowaliśmy z projektem produkcja wynosiła 14 porcji nawozu na zmianę. Po wdrożeniu działań mających na celu zmianę organizacji pracy wynik ten zwiększyliśmy do 24 porcji nawozu na zmianę. Dzięki tej współpracy zmieniliśmy podejście do postrzegania procesu i widzimy potencjał na zwiększenie wydajności produkcji o kolejne porcje nawozu. Dzięki systematycznemu podejściu IDP do problemów i rozkładaniu ich na czynniki pierwsze okazało się, że problemy nie do przeskoczenia udaje się pokonać. (...)

Konrad Karpiński

Dyrektor produkcji

Współpracę z firmą VERBiS rozpoczęliśmy w roku 2006. Od tego czasu konsultanci i  trenerzy firmy przeprowadzili w naszej firmie kilka projektów doradczych i szkoleniowych. Miały one na celu wdrożenie konkretnych rozwiązań ukierunkowanych na poprawę efektywności produkcji Firma była także odpowiedzialna za przeszkolenie naszej załogi z tematu pracy standaryzowanej. (...) Rozwiązania proponowane przez VERBiS zostały przeniesione także na inne obszary i wydziały w naszym zakładzie. Konsultanci firmy wykazują się samodzielnością, dobrą organizacją, a także zaangażowaniem i, co bardzo ważne, potrafią przekonać naszych pracowników do wprowadzanych zmian i nowoczesnego myślenia w kategoriach eliminacji strat. Współpraca z firmą kontynuowana jest również obecnie. Zdecydowanie współpraca z firmą doradczą VERBiS przynosi oczekiwane efekty i godna jest polecenia.

Rafał Lechowski

Dyrektor zakładu

Pracujemy z firmami 
w całej Polsce

Przykłady sukcesów

Posłuchaj podcastu 'Lean Management po Polsku",
pełnego wiedzy na temat
świata produkcji.

POSŁUCHAJ